Založeno – mezi roky 1920 až 1936 (podle pamětníků)

Podle ,,Kroniky obce Úhřetická Lhota‘‘ je první zmínka o Sokole z roku 1950, kdy sokolové chtěli koupit pozemek na hřiště od p. Bulíčka Ludvíka č.p. 7, což se jim nepodařilo.

22.1.1951 – je potvrzeno, že sál v hostinci u Kroužílků č.p.19 používali Sokolové ke cvičení

10.4.1952 – Zprávu o činnosti sokola podal starosta Sokola František Habětínek o přípravě hokejového hřiště, sehrány dva zápasy, úklid hřiště hokeje odpracováno 65 brigádnických hodin, na kravínech 20 hodin.

10.5.1953 – Běh vítězství (8. výročí osvobození naší republiky) má být proveden starostou Sokola Habětínkem Františkem a Slavíček Jiří zodpovídá za provedení a celkovou organizaci.

22.12.1953 – povoleno užívat Sokolům knihovnu v obecním domě

4.6.1954 – místní organizace Sokol spolu s ostatními složkami národní fronty žádají o přidělení pozemku na sportovní hřiště, které bude vybudováno vlastními prostředky. Předseda osvětové,výchovné a zdravotní komise dostal za úkol, aby projednal s Josefem Hrušou přenechání ,,Husinku‘‘.

18.3.1955 – Likvidace DSO ,,Sokol‘‘ ve Lhotě Úhřetické – rada MNV projednala otázku rozpuštění DSO ,,Sokola‘‘ dle zjištění nedostatku a hlavně mladých členů, zodpovídá Habětínek, což bude dáno na vědomí okresní složce DSO v Pardubicích.

13.4.2007 – obnovení činnosti T.J.Sokol Úhřetická Lhota -> vstup do ČOS